Jesteś tutaj:

KOMUNIKAT

W dniu wczorajszym minął termin nadsyłania ofert handlowych na 44.Jarmark Wielkanocny. Prosimy nie dosyłać kolejnych zgłoszeń, gdyż nie będą one rozpatrywane. Ze względu na dużą ilość otrzymanych w sprawie maili informujemy, że informacje zwrotne dotyczące przyjęcia bądź odrzucenia oferty oraz warunków udziału w Jarmarku zostaną Państwu przekazane droga mailową w terminie do dnia 17 marca br.

Praca w muzeum

Nabór na wolne stanowisko pracy – Kwalifikowany opiekun ekspozycji
Nabór na wolne stanowisko pracy – Starszy Referent – Kasjer

Zapraszamy do składania dokumentów do dnia 17.03. 2019 roku.

Czytaj więcej „Praca w muzeum”

Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, Konkurs nr RPOP.03.02.02-IP.03-16-001/18 realizuje inwestycję, której przedmiotem jest jest budynek magazynowo-warsztatowy wraz z pracownią konserwatorską znajdujący się na terenie Muzeum.   Projekt realizowany jest pod nazwą: „Termomodernizacja i zmiana źródła ciepła na OZE w budynku magazynowo-warsztatowym Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu”.

Całe zadanie podzielone zostało na dwa etapy:
Etap I obejmuje:
1. Opracowanie dokumentacji projektowej.
Termin zakończenia I etapu – do 30-04-2019 r.
Etap II obejmuje:
1. Wykonanie robót budowlanych: termomodernizacji i zmiany źródła ciepła na OZE w budynku magazynowo-warsztatowym.
Termin zakończenia II etapu – do 31-10-2019 r.

XXVIII Wojewódzki Konkurs Plastyki Obrzędowej Kroszonki Opolskie 2019

Wzorem lat poprzednich serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tegorocznej XXVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej Kroszonki Opolskie 2019 organizowanej przez Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego i Oddziału Opolskiego Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

UWAGA!!!

Po raz pierwszy przewód konkursowy odbędzie się w zmienionej kolejności i w innych dniach niż poprzednio: 15 marca (piątek – dzieci) i 16 marca (sobota – dorośli) 2019 r. w siedzibie Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, w godz. 10.30-13.30. Więcej informacji w regulaminie konkursu.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!!!

Zadanie jest finansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i z budżetu Samorządu Województwa Opolskiego

REGULAMINY DO POBRANIA:

Bezpłatne zajęcia warsztatowe ze zdobienia jaj wielkanocnych!

W ramach XXVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej Kroszonki Opolskie 2019 prowadzone będą przez pracowników i twórców z STL bezpłatne zajęcia warsztatowe w wersji stacjonarnej i mobilnej – dla ok. 900 osób. Działania te przeznaczone są dla szerokiego grona osób – dzieci i młodzieży, dorosłych, emerytów i osób niepełnosprawnych.
Zajęcia będą odbywać się w terminie od 14 lutego do 13 marca 2019 r. Miejsce działań projektowych: Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, szkoły, domy kultury i inne (wg składnych propozycji). Chętnych serdecznie zapraszamy.

O realizacji decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia proszę nadsyłać drogą mailową na adres bogdan.jasinski@muzeumwsiopolskiej.pl lub telefonicznie pod numer 77 457 23 49 w.120, 606 355 549.