Jesteś tutaj:

„Enklawa. Osada herrnhutów w Gnadenfeld – Pawłowiczkach” – wystawa czasowa

Miło nam poinformować, że Muzeum nasze otrzymało dotację z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. Wspieranie działań muzealnych.
Dofinansowanie dotyczy przygotowania wystawy „Enklawa. Osada herrnhutów w Gnadenfeld – Pawłowiczkach”.
Mecenasem zadania jest także Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, uzupełniający dofinansowanie zadania.

AEOM’2019

W dniu 27 sierpnia br. w CWK Opole odbędzie się międzynarodowa konferencja muzealnicza AEOM’2019, której organizatorem jest Association of European Open Air Museums i Stowarzyszenie Muzeów na Wolnym Powietrzu w Polsce, a współorganizatorem – miedzy innymi – Muzeum Wsi Opolskiej.
Konferencja ma charakter zamknięty. Przedstawiciele mediów zainteresowani wykonaniem relacji z konferencji, proszeni są o kontakt z p. Eweliną Weber: elina.weber@muzeumwsiopolskiej.pl

Opolskie dla rodziny – niedziela w Muzeum!

W najbliższą niedzielę kontynuujemy nasze spotkania z kulturą ludową w ramach uatrakcyjnienia zwiedzania ekspozycji muzealnej. Będzie to już przedostatnie spotkanie z twórcami ludowymi w ramach tego wakacyjnego przedsięwzięcia. Po ilości zwiedzających w te dni, wnioskujemy, że spotkania z twórcami cieszą się dużym powodzeniem, co nas ogromnie raduje

Godziny dodatkowych pokazów: 11.00-16.00
Termin ostatniego spotkania to 25.08;

Ceny biletów wstępu:
bilet normalny 12,00 zł
bilet ulgowy 6,00 zł
bilet ulgowy dla dzieci w wieku przedszkolnym 1,00 zł
bilet ulgowy – karta rodziny* 4,00 zł
* bilet ulgowy – karta rodziny przysługuje za okazaniem stosownych dokumentów posiadaczom: Karty Dużej Rodziny, Karty Opolskiej Rodziny i Seniora, Karty Opolskiej Rodziny i Karty Opolski Senior.
Zapraszamy!

UWAGA

Godziny udostępniania Muzeum Wsi Opolskiej w dniach 15-18 sierpnia nie ulegają zmianie. Ekspozycję można zwiedzać w godz.:

czwartek 10:00-17:00
sobota 10:00-18:00