Bezpłatne lekcje muzealne o sztuce nieprofesjonalnej

Aby przybliżyć dzieciom i młodzieży zagadnienia związane ze sztuką nieprofesjonalną, proponujemy w terminie 5-30 listopada 2018 r. udział w bezpłatnych lekcjach muzealnych, których tematem jest zaprezentowanie uczestnikom dzieła Stanisława Majewskiego.

Od 30 września 2018 roku w budynku administracyjnym Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu można obejrzeć Ołtarz Stanisława Majewskiego eksponat, który Muzeum nabyło w bieżącym roku do kolekcji Sztuki Ludowej i Rzemiosła Artystycznego. Jest to autorska, pena modyfikacji wizja świata opartego na Starym i Nowym Testamencie.  Zajęcia składają się z wykładu połączonego z konwersacją oraz warsztatów (tech. malarska), polegających na twórczej interpretacji wątków pojawiających się w poliptyku Majewskiego. Może to być doskonała zabawa dla wszystkich, którzy chcą uruchomić wyobraźnię. Zapraszamy grupy liczące max. do 20 osób. Zapewniamy materiały i narzędzia.

Chętnych serdecznie zapraszamy. Zgłoszenia proszę nadsyłać drogą mailową na adres
bogdan.jasinski@muzeumwsiopolskiej.pl lub telefonicznie pod numer: 77 457 23 49 w.120 lub 606 355 549.

Zadanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Województwa Opolskiego. Projekt jest realizowany w ramach PROGRAMU Kolekcje muzealne.

logo Muzeum Wsi Opolskiejlogo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego