ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ WYSTAWY

"Jan Koloczek – Marzenia. Marie Kodovská – Królowa błękitu", 30 czerwca br. (piątek) o godz. 13.00

Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu i Mĕstské muzeum Rỳmařov zapraszają na czesko polską wystawę twórców naiwnych "Jan Koloczek – Marzenia. Marie Kodovská – Królowa błękitu". Wernisaż wystawy będzie miał miejsce 30.06.2017 r. o godz. 13.00 w spichlerzu z Grudyni Małej na terenie Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.
Na wystawie zaprezentowane zostaną rzeźby Jana Koloczka, jednego z najciekawszych współczesnych artystów nieprofesjonalnych Opolszczyzny oraz obrazy nieżyjącej już Marie Kodovskiej – przedstawicielki nurtu naiwizmu i art brut, mieszkanki czeskiego Rymařova.
Dzieła obojga artystów są niezwykle barwne, pełne magicznego i baśniowego, wręcz onirycznego uroku. Ich twórcze dokonania to z jednej strony forma autoterapii i próba stworzenia własnego, pełnego kolorów i głębokiej symboliki świata – alternatywnego względem zwykłej, przytłaczającej codzienności. Piękne i poruszające kompozycje wzbogacone zostały o fragmenty wierszy i wypowiedzi artystów.

Zadanie realizowane w ramach projektu “Kulturalne zbliżenie”

Serdecznie zapraszamy! Wystawa eksponowana będzie do 27.08.2017 r.