Warsztaty

WARSZTATY RZEMIOSŁA I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO

Interesującą formą popularyzacji kultury ludowej i rzemiosła są realizowane od 2006 roku warsztaty. Są one niejako pochodną organizowanych w muzeum lekcji muzealnych, z tą różnicą, że  kierowane są głównie do osób dorosłych.  Pierwszymi warsztatami odbywajacymi sie w skansenie były warsztaty plecionkarskie, w kolejnych latach również garncarskie, malowania porcelany oraz filcowania wełny. Obecnie w ofercie naszego muzeum znajduję się także warsztaty zdobienia jaj wielkanocnych, malowania na szkle.

Warsztaty z założenia są kilku godzinne lub kilkudniowe, a ich uczestnicy w małych grupach pracują bezpośrednio z rzemieślnikiem bądź twórcą ludowym. Efektem ich są w całości samodzielnie wykonane wyroby najczęściej  rękodzieła ludowego takie jak gliniany garnek, kosz wiklinowy czy kroszonka. zajęcia te są kierowane do każdego, kto chce pod okiem fachowców poznać tajniki zapominanych w naszych czasach rzemiosł, a także do tych, którzy nie boja się spróbować własnych sił przy tworzeniu wyrobów rękodzieła. 

Oferta warsztatowa w 2018 roku - tematy zajęć:

  1. Zdobienie jaj wielkanocnych (kroszonki)
  2. Zdobienie jaj wielkanocnych (pisanki)
  3. Garncarstwo
  4. Plecionkarstwo
  5. Malowane na szkle
  6. Malowanie na porcelanie

---

Za uczestnictwo w organizowanych warsztatach ustala się przedpłatę w wysokości 50% ceny warsztatu, która przypada na rzecz Muzeum w przypadku wycofania się uczestnika z udziału w warsztatach – na trzy lub mniej dni przed ich rozpoczęciem.

Osoby biorące udział w warsztatach określonych w ust. 1 są zwolnione z obowiązku wykupywania biletów wstępu do Muzeum.

Warsztaty będą realizowane w momencie zebrania grupy uczestników (co najmniej 6 osób) – w terminach określonych na stronie internetowej Muzeum.

Opłaty za udział w warsztatach organizowanych poza określonymi w ofercie programowej, będą podlegały indywidualnym kalkulacjom wyliczanym każdorazowo na specjalne zamówienie, traktowane jako dodatkowa „usługa kulturalna”

---

Informacji dotyczacych opłat, organizacji zajęć i rezerwacji udziela Pan Bogdan Jasiński, pod nr tel. 774743021, 774572349. (w.120).

 

1383war_garn_3.jpg
1385war_wiklin_1.jpg
1389war_wiklin_2.jpg
1391war_garn_4.jpg
1497porc_4.jpg
1499porc_8.jpg