Wystawy w Rymarzowie (CZ)

KALENDARZ WYSTAW 2017

Wielkanoc w Rymarzowie i na Śląsku Opolskim
Muzeum Wsi Opolskiej: 5-31 maja 2017 roku
Rymarzów: 6-30 kwietnia 2017 roku

Twórczość Marie Kodovska i Jana Koloczka
Muzeum Wsi Opolskiej: 30 czerwca - 27 sierpnia 2017 roku
Rymarzów: 5 września - 4 października 2017 roku

Malowana Opolska Porcelana - wystawa pokonkursowa
Muzeum Wsi Opolskiej: 1-31 października 2017 roku
Rymarzów: 4-31 grudnia 2017 roku

lipiec 2016

Maki zatopione w życiu. Wybór z twórczości malarki art brut i poetki Marie Kodovská.
Termin eksponowania wystawy 3. 7. – 30. 9. 2016 r.

Publiczność w Polsce po raz pierwszy będzie miała okazję zapoznać się z dziełami wybitnej czeskiej malarki i poetki nurtu art brut Marie Kodovská (1912-1992), mieszkanki Rýmařova.

Obrazy Kodovskej to baśniowo-oniryczny świat, odpowiedź na surowe realia dnia codziennego niepełnosprawnej autorki. Pełne barw, życia, bajkowych stworów – zawierają w sobie nieprawdopodobny ładunek emocjonalny. Albowiem kolor wydaje się być jedyną sensowną odpowiedzią na prozę życia...

marzec 2015

W holu Muzeum eksponowana jest wystawa pokonkursowa p.t.: "Tkanina" ("Textil"), będąca efektem konkursu fotograficznego o tej samej nazwie, współorganizowanego z Muzeum Miejskim w Rymarovie. Na wernisażu zwycięzcom wręczono nagrody przy akompaniamencie czeskiego zespołu DYNAMIC.

29.10.2014 r. o godzinie 17.00 odbędzie się w Muzeum w Rymarzowie otwarcie wystawy poświęconej znaleziskom archeologicznym, pochodzącym z rejonu Rymarzowa. Wernisaż uatrakcyjni zespół Free Jazz Trio.

Serdecznie zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy na wystawę współoranizowaną przez Městské muzeum Rýmařov i Muzeum Wsi Opolskej w Opolu, zatytułowaną 'Zatrzymany czas. Rymarov i Opole'. Zaprezentowane fotografie w przepiękny sposób ukazują uchwyconą przeszłość regionów morawsko-śląskiego i opolskiego. W wyjątkowy sposób łącząc dokument z fragmentami życia, które przeminęło. Wernisaż odbędzie się 28.09.2014 r. o godzinie 13.00 w holu budynku Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.

*****************************************************************************************************
Muzeum Miejskie w Rymarzowie zaprasza na koncert w kaplicy w Lipkach. 24.07.2014 r. o godzinie 18.00 duet muzyczny: Ewelina Wojciechowska i Łukasz Ostrowski zabierze słuchaczy w duchową podróż do krainy dżwięku. Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Miejskie w Rymarovie zaprasza na cykl imprez organizownych w ramach projektów "Muzeum - kulturní křižovatka" oraz "Nocy Muzealnych", które rozpocznie spotkanie dla dzieci pod nazwą "Stare povesti ceskie" (16.05.2014 r.). 17.05.2014 r. zaprezentowana zostanie wystawa zatytułowana "Erotika v dejinach vytvarneho umeni", a 23.05.2014 r. w kaplicy w Lipkach odbędzie się "Noc Kostelu" z koncertem kameralnym. Serdecznie zapraszamy.

****
Muzeum Miejskie w Rymarzowie zaprasza na prelekcję Jiriho Karla o "Czarach, upiorach i niemartwych w rejonie Janowickim", która odbędzie się w ramach projektu "Muzeum-Skrzyżowanie kultur" ("Muzeum - kulturní křižovatka"). Projekt ten realizowany jest przez Muzeum Miejskie w Rymarzowie przy współpracy z Muzeum Wsi opolskiej w Opolu. Na 2014 r. zaplanowano wiele ciekawych imprez, zarówno w Opolu jak i w Rymarzowie, o których będziemy informować na bieżąco. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!