Świat progiem dzielony

Termin  kwiecień-październik
Czas trwania ok. 1,5 godz.
Cena 200 zł / grupa
Ilość uczestników do 15
Odbiorca dzieci i młodzież szkolna

REZERWACJA lekcji odbywa się dwuetapowo:

  • Zamówienie należy złożyć drogą telefoniczną – Dział Udostępniania i Edukacji Muzeum  pod nr tel. 774743021, 774572349 wew. 114, 115, 214.
  • Zarezerwowany temat oraz termin lekcji (po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym), należy potwierdzić, uzupełniając i wysyłając formularz potwierdzenia rezerwacji – faxem na numer: 77 474 30 21 lub pocztą elektroniczną na e-mail: sekretariat@muzeumwsiopolskiej.pl,  nie później niż w ciągu 7 dni od ustalenia terminu lekcji przez Muzeum. Jeśli potwierdzenie nie zostanie dostarczone do Muzeum w określonym terminie, wstępna rezerwacja zostanie anulowana.
  • Formularz potwierdzenia rezerwacji otrzymają Państwo po potwierdzeniu zajęć przez organizatora.

Opis

Lekcje w przystępny sposób, z elementami zabawy, przybliżą młodym uczestnikom tematykę drewnianego budownictwa wiejskiego na Śląsku Opolskim. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 6 – 15 lat. Oprócz  kwestii technicznych pojawią się ciekawostki z zakresu obrzędowości i zwyczajowości związanej z domem i zagrodą. Któż dziś wie, czemu służyły ofiary zakładzinowe, jaką rolę pełni „parapetówka”, a zwłaszcza jakie znaczenie ma próg domu? Podczas lekcji zaprezentowane zostaną trzy chałupy o różnej konstrukcji na tle całej zagrody (z ogrodami, zwierzętami i budynkami gospodarczymi). Aby słuchacze mogli utrwalić sobie wiedzę uzyskaną na lekcji otrzymają specjalne kolorowanki, które będą mogli samodzielnie pokolorować. Uwaga! Czas trwania zajęć dla grup przedszkolnych: ok. 1 godz.

Chałupa gbura z Dąbrówki Dolnej (1827)

KONTAKT Dział Udostępniania i Edukacji

rezerwacja lekcji muzealnych E-MAIL
edukacja@muzeumwsiopolskiej.pl
TELEFON
77 457 23 49, wew. 114, 115, 214