Świat progiem dzielony

Termin: 18-21.10.2022
Godziny lekcji muzealnych:
10:00-11:30 oraz 11:45-13:15
Liczba uczestników: 25 osób
Cena: 350,00 zł / grupa + obowiązkowy zakup biletów wstępu do Muzeum

Opis

Lekcje w przystępny sposób, z elementami zabawy, przybliżą młodym uczestnikom tematykę drewnianego budownictwa wiejskiego na Śląsku Opolskim. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 6 – 15 lat. Oprócz  kwestii technicznych pojawią się ciekawostki z zakresu obrzędowości i zwyczajowości związanej z domem i zagrodą. Któż dziś wie, czemu służyły ofiary zakładzinowe, jaką rolę pełni “parapetówka”, a zwłaszcza jakie znaczenie ma próg domu? Podczas lekcji zaprezentowane zostaną trzy chałupy o różnej konstrukcji na tle całej zagrody (z ogrodami, zwierzętami i budynkami gospodarczymi). Aby słuchacze mogli utrwalić sobie wiedzę uzyskaną podczas lekcji, na zakończenie otrzymają specjalne kolorowanki, które będą mogli samodzielnie pokolorować.

Rezerwacja – Dział Udostępniania i Edukacji

REZERWACJA lekcji odbywa się dwuetapowo:

  • Zamówienie należy złożyć drogą telefoniczną – Dział Udostępniania i Edukacji Muzeum pod numerem telefonu: 774743021, 774572349 wew. 114, 115, 214.
  • Zarezerwowany temat oraz termin lekcji (po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym), należy potwierdzić, uzupełniając i wysyłając formularz potwierdzenia rezerwacji pocztą elektroniczną na e-mail: sekretariat@muzeumwsiopolskiej.pl,  nie później niż w ciągu 7 dni od ustalenia terminu lekcji przez Muzeum. Jeśli potwierdzenie nie zostanie dostarczone do Muzeum w określonym terminie, wstępna rezerwacja zostanie anulowana.

Pobierz formularz potwierdzenia rezerwacji.

 

Chałupa gbura z Dąbrówki Dolnej (1827)