Muzeum dostępne

Informacje o udogodnieniach i ofercie Muzeum dla osób o szczególnych potrzebach.

Aktualna oferta kulturalna odczytywalna maszynowo (91 KB, DOCX)

Bilety wstępu

Osoba z niepełnosprawnością uprawniona jest do zakupu biletu ulgowego . Opiekunowi/asystentowi osoby niepełnosprawnej przysługuje wstęp bezpłatny. Ceny biletów wstępu do Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu >>

Dojazd do skansenu >>

Otoczenie przed budynkiem

Wejście główne do Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. Budynek kształtem nawiązujący do dużej, drewnianej stodoły z elewacjami ze szkła i drewna oraz dwuspadowym dachem krytym gontem.

Budynek muzeum, kształtem nawiązujący do śląskiej stodoły, usytuowany jest u styku ul. Wrocławskiej i ul. Etnografów. Otoczenie jest dostępne dla osób z dysfunkcją ruchu. Nieznaczne utrudnienie może stanowić nawierzchnia przed wejściem do budynku wykonana z kostki granitowej łupanej. Od frontu prowadzi do budynku główne wejście z automatycznymi szklanymi drzwiami przesuwnymi, otwieranymi z lewej do prawej strony.

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym możliwa jest pomoc pracownika muzeum w dotarciu do budynku administracyjnego.

Muzeum Dostępne – informacje o budynku administracyjnym 

Budynek administracyjny posiada dwa poziomy. Brak windy, pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie Braille`a lub w druku powiększonym.

Wejście główne prowadzi do holu na poziomie 0., gdzie:

  • po prawej stronie znajduje się: kasa biletowa i sklep z pamiątkami, toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i rodziców z małym dzieckiem oraz sala konferencyjna;
  • po lewej stronie, za szklaną ścianą, mieści się część biurowa.

W holu budynku, od wejścia głównego prowadzi ścieżka naprowadzająca ukierunkowana na kasę biletową – kierunek zwiedzania, dźwiękową mapę tyflograficzną ekspozycji muzealnej, salę konferencyjną oraz toaletę. Przy toalecie znajduje się piktogram.

Wejście do biur na 1. piętrze poprzez schody. Muzeum posiada schodołaz.

Do Muzeum mają wstęp osoby poruszające się z psem przewodnikiem.

Informacje o ekspozycji >>

Edukacja muzealna >>

Kontakt w sprawach dostępności dla Zwiedzających o specjalnych potrzebach

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych udogodnień możesz skontaktować się z nami przed wizytą w Muzeum, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00.

Agnieszka Pawelczyk

E-MAIL
muzeumbezbarier@muzeumwsiopolskiej.pl

TELEFON
+48 798 123 711
można wysłać wiadomość tekstową SMS

Deklaracja dostępności >>