EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA – MOJA DROGA

W dniu 12 września (sobota) zapraszamy do Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu przy okazji obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. W ramach wydarzenia na terenie Muzeum odbędą się:

• Otwarcie wystawy stałej pn. „Krucha sztuka czyli od kurzego jaja do opolskiej kroszonki”, realizowana w ramach programu „Wspieranie działań muzealnych”, dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu Samorządu Województwa Opolskiego.
    Wernisaż będzie miał miejsce przy zabytkowym spichlerzu z Głogówka o godz. 12.00

• Otwarcie wystawy czasowej „ Piękno świątyni. Kaplica w Lipkach i kościół z Gręboszowa”, organizowanej w ramach projektu „Dziedzictwo Kulturowe”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska. Przekraczamy granice.
    Wernisaż będzie miał miejsce przy zabytkowym kościele z Gręboszowa o godz. 14.00.

• Pokazy rzemiosła i twórczości ludowej, ekspozycja Muzeum, godz. 12.00-16.00.

Zapraszamy, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!