marzec
marzec

Głos mają ryby – warsztaty edukacyjne.

Serdecznie zapraszamy!

Dzieci, młodzież oraz dorosłych, na warsztaty edukacyjne o tematyce przyrodniczej. Zaplanowaliśmy dla wszystkich chętnych cykl 80 bezpłatnych spotkań, które poprowadzi Pani Agnieszka Mulawa. Czas trwania warsztatów: 1,5 godziny.

Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się m.in.:

– Kim są mieszkańcy ekosystemów wodnych? Gdzie ich szukać? Jak obserwować
i rozpoznawać?

– Czym jest bioróżnorodność ekosystemów wodnych? Dlaczego jest dla nas tak ważna? Co jej zagraża i jak ją chronić?

– Jak wygląda czerpak hydrobiologiczny? Jak używać lornetki, atlasu, lupy?

Zajęcia będą miały formę warsztatów prowadzonych w terenie, które będą składały się z 3 części: poszukiwawczej, obserwacyjnej i zadaniowej. Odbywać się będą na świeżym powietrzu, w razie niepogody w salach edukacyjnych. Przeznaczone są wszystkich grup wiekowych oraz rodzin.

Wszystkie działania zaplanowane są na terenie Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu w grupach do 15 osób.

Na każde spotkanie obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie.  Przyjmujemy zgłoszenia telefonicznie pod numerem: 77 457 23 49 oraz mailowo pod adresem: sekretariat@muzeumwsiopolskiej.pl

Planowane terminy:

– Czerwiec: 14 i 28