Jak dawniej w szkole bywało?

Termin ZAJĘCIA ODWOŁANE

Lekcja I, godz. 10:00-11:30

Lekcja II, godz. 11:45-13:15

ok. 1,5 godz.

Cena 300 zł / grupa + bilety wstępu
Ilość uczestników do 25 osób
Odbiorca dzieci i młodzież szkolna

REZERWACJA lekcji odbywa się dwuetapowo:

• Zamówienie należy złożyć drogą telefoniczną – Dział Udostępniania i Edukacji Muzeum  pod nr tel. 774743021, 774572349 wew. 114, 115, 214.
  • Zarezerwowany temat oraz termin lekcji (po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym), należy potwierdzić, uzupełniając i wysyłając formularz potwierdzenia rezerwacji – faxem na numer: 77 474 30 21 lub pocztą elektroniczną na e-mail: sekretariat@muzeumwsiopolskiej.pl,  nie później niż w ciągu 7 dni od ustalenia terminu lekcji przez Muzeum. Jeśli potwierdzenie nie zostanie dostarczone do Muzeum w określonym terminie, wstępna rezerwacja zostanie anulowana.
  • Druk potwierdzenia rezerwacji znajduje się przy poszczególnych tematach lekcyjnych.

Do pobrania:
potwierdzenie_lekcji_jak_dawniej_w_szkole_bywało

Opis

Lekcja realizowana jest w izbie szkolnej stanowiącej część muzealnej ekspozycji. Celem lekcji jest zapoznanie uczestników z warunkami nauczania 100 lat temu, w dawnej szkole wiejskiej, prezentacja wyposażenia dawnej szkoły wiejskiej (podręczniki, kałamarze, obsadki, tabliczki łupkowe z rysikami i itp.) oraz zapoznanie dzieci z warunkami życia nauczyciela w dawnej wsi śląskiej. Atrakcją zajęć jest możliwość pisania rysikami na tabliczkach łupkowych oraz gęsim piórem.

dzieci siedzą w szkolnych ławach, nauczycielka stoi przy katedrze

KONTAKT Dział Udostępniania i Edukacji

rezerwacja lekcji muzealnych E-MAIL