WAKACYJNE SPOTKANIA Z KULTURĄ LUDOWĄ

wydarzenie archiwalne
Zapraszamy na kolejny weekend z kulturą ludową!
Tym razem w dniach 20-21 sierpnia (sobota-niedziela) w godz. 10.00-18.00 prezentowane będą pokazy:

✅ zdobienia kroszonek /Edeltraud Fornol (STL) – przed zagrodą „młyńską” (sobota-niedziela)
✅ zielarskie / Katarzyna Kalińska – zagroda „młyńska” (sobota)
✅ zdobienia kroszonek / Gizela Hylla (STL) – zagroda z Kup (sobota-niedziela)
✅ pisania jaj woskiem / zagroda z Kup (sobota)
✅ wykonywania wyrobów z drewna / Józef Sieczka – zagroda „młyńska” (niedziela)
✅ rękodzieła / Danuta Moczygęba (Twórczo Zakręcone) – przed zagrodą „nyską” (sobota-niedziela)
✅ wykonywania przetworów domowych / Maria Maciak (STL) – zagroda „wełna” (sobota-niedziela)
✅ przędzenia na kołowrotku / Irena Zawadzka (STL) – zagroda „wełna” (sobota-niedziela)
✅ zdobienia kroszonek/ Dorota Kokot (STL) – zagroda z Kup (sobota-niedziela)
✅ haftu krzyżykowego/ Sylwia Andrejszyn – Chałupa z Radłowa (sobota-niedziela)
✅ zdobienia kroszonek, porcelany / Rozalia Czekała (STL) – zagroda „młyńska” (sobota-niedziela)
✅ koronki klockowej / Teresa Luchowska – Zagroda z Kozub (niedziela)
✅ sprzedaż miodu / Czesław Szmalenberg – zagroda „wełna”

OPOLSKIE GOŚCINNE
Ponadto przypominamy, że w sobotę w godz. 12.00-18.00 będzie miało miejsce wydarzenie: „Opolskie gościnne”
W tym dniu (20.08) w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu od południa do wieczora Opolanie będą mogli za darmo korzystać z szeregu atrakcji i warsztatów różnych kultur oraz uczestniczyć w koncertach. Wydarzenie dedykowane jest Opolanom, a także mieszkającym w naszym Regionie obcokrajowcom. Organizowane jest przez Wojewódzki Urząd Pracy i działające w jego strukturach Centrum Integracji Cudzoziemców przy ul. Damrota 7. Partnerem w organizacji jest Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. Wstęp jest bezpłatny!

Zapraszamy!