Zapraszamy!

Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu zaprasza na imprezę plenerową pt. „Głos Mają Ryby. Ekopiknik w Muzeum Wsi Opolskiej”, która  odbędzie się 12 września na terenie bierkowickiego skansenu. Szczegóły na plakacie.

Piknik jest częścią realizowanego przez Muzeum projektu promującego bogatą bioróżnorodność Muzeum Wsi Opolskiej oraz Województwa Opolskiego. W ramach projektu prowadzona jest szeroko zakrojona  kampania edukacyjno-informacyjna na temat ochrony bioróżnorodności, ochrony gatunków rodzimych oraz ochrony lokalnych zasobów przyrodniczych. Rekonstruowana jest na terenie Muzeum „zagroda rybacka” wraz z budową dużego akwarium.
Organizowane są zajęcia  edukacyjne, warsztaty kulinarne oraz  konkurs fotograficzny. Liderem projektu jest Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, a jego partnerami:  Rybacka Lokalna Grupa Działania OPOLSZCZYZNA, Stowarzyszenie EURO-COUNTRY oraz   Departament Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

ZAPRASZAMY!

Jesteście ciekawi, jakie zwierzęta można spotkać na terenie Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu?

Zapraszamy Was na spacer z Łukaszem Berlikiem, prezesem Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego, który pokaże Wam, że mamy nie tylko interesujące zabytki, ale również faunę. 🙂

Warto zabrać ze sobą lornetkę i aparat. W trakcie przechadzki będziecie też mogli zadać naszemu przewodnikowi nurtujące Was pytania.

Zapraszamy w sobotę 27 czerwca od 8:00 do 10:00.

Liczba osób ograniczona (10 miejsc).

Cena biletu 15 zł.

Po wcześniejszej rezerwacji (do piątku 26 czerwca godz. 14:00) pod numerem tel. 77 457 23 49.

Kto pierwszy ten lepszy.

Bilety imienne będą czekały na uczestników na recepcji.