Bezpłatne zajęcia z malowania porcelany opolskiej

w ramach V Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej i Rękodzieła Artystycznego.
Uprzejmie informujemy, że Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu organizuje dla osób dorosłych bezpłatne warsztaty malowania porcelany opolskiej.

Są to działania wzmacniające VIII Wojewódzki Konkurs Malowania Porcelany organizowany w ramach V Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej i Rękodzieła Artystycznego, prowadzone przez twórczynie z Oddziału Opolskiego STL (zdobniczki porcelany).
Zajęcia odbędą się w terminach 9,10, 11; 16, 17, 18,  oraz 23, 24, 25 sierpnia 2019 roku w godzinach od 9.00 do 14.00, w siedzibie Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu (nowym budynku administracyjnym).
Uczestnicy zobowiązani są do przyniesienia naczyń porcelanowych, organizator zapewnia przygotowane farby naszkliwne, stalówki z obsadkami, pomieszczenie do przeprowadzenia zajęć oraz wypał wykonanych prac.
Zapisy rozpoczynamy 5 sierpnia. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z p. Bogdanem Jasińskim (nieobecny do 4 sierpnia z powodu urlopu):
tel. 77 457 2349, 606355 549 e-mail: bogdan.jasinski@muzeumwsiopolskiej.pl

[Grafika: Ciąg znaków graficznych: logo MKiDN, logo UMWO-MWO, logo UMWO, logo STL]

Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.