Adres i dojazd

Muzeum Wsi Opolskiej - instytucja kultury Samorządu Województwa Opolskiego

Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu
ul. Wrocławska 174
45-835 Opole

Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu znajduje się na terenie dzielnicy Opole-Bierkowice w odległości ok. 5 km od centrum miasta, przy drodze wojewódzkiej nr 414, w pobliżu drogi krajowej nr 45.

Parking
Ogólnodostępny, bezpłatny parking dla samochodów osobowych i autokarów znajduje się ok. 100 m od wejścia do Muzeum, przy ul. Wrocławskiej. Na parkingu wyznaczone są miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.

Transport publiczny
Do dzielnicy Bierkowice można dojechać liniami autobusowymi komunikacji miejskiej nr: 5 i 9 (przystanek: Wrocławska-skansen). Aktualne rozkłady jazdy można sprawdzić na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu.

Dane do kontaktu

Sekretariat
Katarzyna Malczewska
sekretariat@muzeumwsiopolskiej.pl
77 457 23 49 / 77 474 30 21

Dyrektor
Jarosław Gałęza
jaroslaw.galeza@muzeumwsiopolskiej.pl
77 457 23 49, wew. 107

Zastępca Dyrektora
Beata Świątek
beata.swiatek@muzeumwsiopolskiej.pl
77 457 23 49, wew. 104

Główna Księgowa
Izabela Sztangier-Kozak
izabela.kozak@muzeumwsiopolskiej.pl
77 457 23 49, wew. 105

Dział Finansowy
Magdalena Kamińska
magdalena.kaminska@muzeumwsiopolskiej.pl
77 457 23 49, wew. 106

Ochrona
77 457 23 49, wew. 201

Dział Architektury Ludowej
Justyna Łachacz
justyna.lachacz@muzeumwsiopolskiej.pl
77 457 23 49, wew. 123

Dział Kultury Materialnej i Folkloru
dr Elżbieta Oficjalska, kierownik działu
elzbieta.oficjalska@muzeumwsiopolskiej.pl
77 457 23 49, wew. 121

Magdalena Górniak-Bardzik
magda.gorniak@muzeumwsiopolskiej.pl
77 457 23 49, wew. 220

Sebastian Wójcik
sebastian.wojcik@muzeumwsiopolskiej.pl
77 457 23 49, wew. 102

Stanowisko ds. sztuki ludowej i rzemiosła wiejskiego
Bogdan Jasiński
bogdan.jasinski@muzeumwsiopolskiej.pl
77 457 23 49, wew. 120

Dział Udostępniania i Edukacji
Ewa Olbryt, kierownik działu
ewa.olbryt@muzeumwsiopolskiej.pl
77 457 23 49, wew. 115

Anna Bannert
anna.bannert@muzeumwsiopolskiej.pl
77 457 23 49, wew. 114

Agnieszka Pawelczyk, koordynator ds. dostępności
agnieszka.pawelczyk@muzeumwsiopolskiej.pl
muzeumbezbarier@muzeumwsiopolskiej.pl
77 457 23 49, wew. 214

Stanowisko ds. organizacji wydarzeń muzealnych i promocji
Krystian Czech
krystian.czech@muzeumwsiopolskiej.pl
77 457 23 49, wew. 215

Dział Administracyjno-Techniczny
Grzegorz Baucz
grzegorz.baucz@muzeumwsiopolskiej.pl
77 457 23 49, wew. 140

Ewelina Weber
ewelina.weber@muzeumwsiopolskiej.pl
77 457 23 49, wew. 206