VIII Wojewódzki Konkurs Malowania Porcelany

[GRAFIKA: Opolska porcelana (kubek i spodeczek w kolorze czerwonym) w kolorowe motywy kwiatowe, na czarnym tle.]

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie malowania porcelany opolskiej. To jedyna tego typu impreza na terenie województwa opolskiego. Organizator zapewnia materiały niezbędne do uczestnictwa w przewodzie konkursowym: porcelanę i farby naszkliwne. Konkurs malowania porcelany składa się z dwóch wydarzeń: przewodu konkursowego i wystawy pokonkursowej. Konkurs odbędzie się 27 sierpnia 2019 roku w siedzibie Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu (nowy budynek administracyjny). Przewód przeprowadzony zostanie w godzinach od 9.00 do 16.00. W trakcie imprezy będzie miał miejsce poczęstunek dla uczestników. Każdy z uczestników otrzyma zaproszenie do udziału w uroczystym ogłoszeniu wyników. Wykonane prace zostaną wypalone w muzealnym piecu ceramicznym a następnie ocenione przez komisję konkursową.

Wręczenie nagród i otwarcie mobilnej wystawy pokonkursowej odbędzie się w trakcie imprezy plenerowej VII Święto Plonów – Targi Miodów 29 września 2019 roku. Wystawa będzie prezentowana w Opolu do 20 października 2019 roku, skąd powędruje do miejscowości (w kolejności): Tarnów Opolski, Kolonowskie, Zębowice i Olesno.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

BEZPŁATNE ZAJĘCIA Z MALOWANIA PORCELANY OPOLSKIEJ

Uprzejmie informujemy, że Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu organizuje dla osób dorosłych bezpłatne warsztaty malowania porcelany opolskiej. Są to działania wzmacniające VIII Wojewódzki Konkurs Malowania Porcelany organizowany w ramach V Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej i Rękodzieła Artystycznego, prowadzone przez twórczynie z Oddziału Opolskiego STL (zdobniczki porcelany).
Zajęcia odbędą się w terminach 9,10, 11; 16, 17, 18,  oraz 23, 24, 25 sierpnia 2019 roku w godzinach od 9.00 do 14.00, w siedzibie Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu (nowym budynku administracyjnym).
Uczestnicy zobowiązani są do przyniesienia naczyń porcelanowych, organizator zapewnia przygotowane farby naszkliwne, stalówki z obsadkami, pomieszczenie do przeprowadzenia zajęć oraz wypał wykonanych prac.
Zapisy rozpoczynamy 5 sierpnia. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z p. Bogdanem Jasińskim (nieobecny do 4 sierpnia z powodu urlopu):
tel. 77 457 2349, 606355 549 e-mail: bogdan.jasinski@muzeumwsiopolskiej.pl

[Grafika: Ciąg znaków graficznych: logo MKiDN, logo UMWO-MWO, logo UMWO, logo STL]

Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i ze środków Samorządu Województwa Opolskiego