Rodem z Kresów. Historie osobiste. Cykl spotkań wspomnieniowych – JERZY BESKI

Rodem z Kresów. Historie osobiste

Cykl spotkań wspomnieniowych – JERZY BESKI

6 maja 2023 r.

Jerzy Beski, wybitny artysta, malarz, grafik, scenograf. Opole, 18 kwietnia 2023 r.

Zapraszamy na cykl spotkań wspomnieniowych z osobami pochodzącymi z Kresów Wschodnich II RP lub członkami rodzin o kresowym pochodzeniu, obecnie mieszkańcami Opolszczyzny. Wspominać będziemy kresowe miejscowości, życie codzienne, czas wojny i okupacji, przesiedlenie i osadnictwo na Śląsku Opolskim.

Bohaterem kolejnego spotkania będzie JERZY BESKI – wybitny artysta, malarz, grafik, scenograf, urodzony w 1930 r. w TREMBOWLI. Obecnie mieszkaniec Opola.

Spotkanie odbędzie się w dniu 6 maja 2023 r. o godzinie 11.00 w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, na ul. Wrocławskiej 174

Już dziś serdecznie zapraszamy. Więcej informacji wkrótce.