Do posłuchania!„Z BRYKULI STAREJ NA OPOLSZCZYZNĘ”, reportaż BARBARY TYSLIK

Do posłuchania!

„Z BRYKULI STAREJ NA OPOLSZCZYZNĘ”, reportaż BARBARY TYSLIK

z udziałem WŁADYSŁAWA I KRYSTYNY SEMKOWSKICH

z cyklu „RODEM Z KRESÓW. HISTORIE OSOBISTE”

Link: http://radio.opole.pl/123,866,z-brykuli-starej-na-opolszczyzne-premiera-report?fbclid=IwAR0QCdVNSjYkVcby3ZIveQ40P-BYHaCD-jLO1e7e8a9718ySv9zNIeKgc3Q_aem_AUFoU2wMu1fh5YV9kxKuV1ICUsEgKXunm7D577L8Qpd7BULS-SMSVxLJvTbm8X_jpmwOeM9cB6vvKvEhkrqDHSIL

Bohaterem reportażu jest WŁADYSŁAW SEMKOWSKI, obecnie mieszkaniec Opola, który przyszedł na świat we wrześniu 1945 r. w BRYKULI STAREJ leżącej nieopodal Trembowli, w województwie tarnopolskim. Opowiada o losach swojej rodziny na Kresach oraz wyjaśnia dlaczego dopiero w 1959 r., już jako 13 latek, przybył wraz ze swoją rodziną na Śląsk Opolski – pierwotnie do Złotogłowic, następnie do Nysy. Jego kresowe wspomnienia, które rozbudziły w nim zapał poszukiwania rodzinnych korzeni uzupełnia żona, Krystyna Semkowska.

Emisja: Radio Opole, 29 marca 2024 r.