Międzynarodowy Dzień ETNODESIGNU

wydarzenie archiwalne

23 czerwca 2019 r.
godz. 11.00-17.00

W obrębie zabytkowej ekspozycji realizowane będą pokazy: chińskiej kaligrafii

malowania wzoru opolskiego na porcelanie, kowalstwa tradycyjnego, robienia „pająków”,  zdobienia kroszonek, wykonywania tradycyjnych ozdób na szydełku.

Ponadto na ekspozycji muzeum zlokalizowanych będzie około 30 wystawców prezentujących wyroby rękodzieła, będą to mdz. innymi:  kroszonki opolskie, folklor ukraiński, wyroby z ceramiki, świece zapachowe,  wyroby szydełkowe oraz wyroby z drewna. Będą także stoiska z małą gastronomią tj. kołacz węgierski , kawa mrożona i gofry, kukurydza i chleb ze smalcem a także browar Nysa.

Podczas trwania imprezy realizowane będą warsztaty zdobienia toreb płóciennych wzorami etnicznymi,  wykonywania wianków,  warsztaty robienia słowiańskich lalek motanek oraz  warsztaty malowania wzoru opolskiego (dla dzieci).

*na warsztaty obowiązywały wcześniejsze zapisy poprzez stronę internetową – brak wolnych miejsc.

Na zakończenie imprezy o godzinie 17.00  zapraszamy na koncert do naszego zabytkowego kościoła z Gręboszowa podsumowujący to wydarzenie. Wystąpią kolejno:  Iwona Wylęgała – śpiew tradycyjnyoraz gość specjalny  Chór im. Mikolaja Leontowycza.

W imieniu organizatora  #opolskiedziouchy  serdecznie Zapraszamy!

Wstęp na wydarzenie bezpłatny.

Opolskie Dziouchy oraz Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu
zapraszają do opolskiego skansenu na Międzynarodowy Dzień ETNODESIGNU, który odbędzie się dnia 23 czerwca br.

Szczegóły dotyczące wydarzenia.