23 maja 2023 - 31 grudnia 2022

„Kultura Dostępna”: Abecadło śląskiej wsi – wizyta w muzeum dla dociekliwych

edukacja

Słów kilka o założeniach zadania

Głównym wyzwaniem planowanego przedsięwzięcia jest zaprojektowanie i udostępnienie przestrzeni muzealnej otwartej na różnorodną publiczność – przestrzeni rozumianej w kontekście cyfrowym, informacyjno-komunikacyjnym oraz architektonicznym (ekspozycyjnym). Przestrzeni do popularyzowania wiedzy o dobrach kultury zgromadzonych w kolekcji opolskiego skansenu w sposób uniwersalny (dostępny dla odbiorców ze szczególnymi potrzebami) z uwzględnieniem obszarów szczególnych potrzeb tj. widzenie, rozumienie, czucie, słyszenie.

Muzeum Wsi Opolskiej – przestrzeń przyjazna dla osób ze szczególnymi potrzebami

W ramach zadania:

• kasy biletowe wyposażone zostaną w stanowiskowe pętle indukcyjne oraz mobilne pętle indukcyjne (system wspomagający słyszenie),
  • utworzony zostanie kącik wyciszenia,
  • zakupione zostaną słuchawki wyciszające dla dzieci i dorosłych,
  • muzeum zrealizuje warsztaty tematyczne o muzyce ludowej oraz grę terenową po ekspozycji muzealnej.

Finansowanie

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz budżetu Samorządu Województwa Opolskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego oraz budżetu Samorządu Województwa Opolskiego.