13 maja 2023

-WSCHODNICH ODDZIAŁ W OPOLU ORAZ Z ZAPROSZONYMI GOŚĆMI

W programie:

18:00 Uroczyste otwarcie spotkania

18:30 Spotkanie z prof. STANISŁAWEM SŁAWOMIREM NICIEJĄ PT. „KRESOWA   ATLANTYDA. NIEKOŃCZĄCA SIĘ OPOWIEŚĆ”

20:00    „KONSEKWENCJE UTRATY KRESÓW WSCHODNICH PRZEZ POLSKĘ”, prezentacja pracy nagrodzonej w XII edycji KONKURSU WIEDZY O KRESACH WSCHODNICH, organizowanego przez Opolskiego Kuratora Oświaty we współpracy z TMLiKPW Oddział w Opolu

20:30    Spotkanie z ANDRZEJEM SKIBNIEWSKIM, autorem opowieści rodzinnej  opartej na listach i pamiątkach kresowych pt. „RUBINOWA  BROSZKA”

21:00     Spotkanie z KRYSTYNĄ ROSTOCKĄ I ANDRZEJEM MIKOSZĄ, twórcami  spektaklu słowno-muzycznego pt. „Z KRESOWEGO KUFERKA – LWÓW”, opartego na motywach  książki  A. Skibniewskiego „Rubinowa broszka”

21:30     Prezentacja  spektaklu    pt. „Z KRESOWEGO KUFERKA – LWÓW”, część pierwsza

22:30     Spotkanie z BARBARĄ BUKŁAD, Kresowianką, członkinią TMLiKPW w Opolu, bohaterką pierwszego spotkania wspomnieniowego realizowanego w ramach projektu „RODEM Z KRESÓW. HISTORIE OSOBISTE”
23:00  Zakończenie spotkania

Miejsce: Muzeum Wsi Opolskiej, sala audio w budynku administracyjnym

Spotkanie realizowane przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Płd.-Wsch.
we współpracy z Muzeum Wsi Opolskiej w ramach projektu Rodem z Kresów. Historie osobiste.