16 grudnia 2022

KONCERT W MUZEUM

kultura
Zapraszamy na koncert będącym wyjątkowo współbrzmiącym mariażem dwóch instrumentów – wiolonczeli i marimby. Zagrają dwie wyjątkowe instrumentalistki – absolwentki Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Anna Furkałowska na wiolonczeli oraz Ewelina Hajda na marimbie.
Zabrzmi muzyka nostalgiczna, spokojna, lecz niezwykle emocjonalna, która zabierze Państwa w niezwykłą, sentymentalną podróż. Tożsame brzmienia instrumentów będą wynikiem wieloletniego poszukiwania muzycznej tożsamości artystek. Podczas koncertu zostanie premierowo wykonany utwór wiolonczelowy pt. „Tryptyk Opolski”, który został napisany w ramach Stypendium Marszałka Województwa Opolskiego „Marszałkowskie Talenty”.
Kompozycja ta będzie osobistym, muzycznym podsumowaniem trzech dekad życia artystki w tym szczególnym dla niej mieście. Ta spokojna, głęboka, nastrojowa kompozycja ukaże wiolonczelę w jej najbardziej charakterystycznych, śpiewnych brzmieniach. “Tryptyk Opolski” zainspirowany został ludową melodią z opolskiego folkloru.
– Utwór jest dedykowany Józefowi Zastawnemu, wielkiemu lokalnemu patriocie, artyście chóru Filharmonii Opolskiej, także wieloletniemu kierownikowi opolskiego zespołu ludowego „Karlik”, który od dziecka wspierał artystkę w drodze muzycznej i artystycznej.
Koncert odbędzie się w sali kameralnej Muzeum Wsi Opolskiej dnia 16.12.2022r. o godzinie 17.00.
Wydarzenie realizowane jest dzięki stypendium „MARSZAŁKOWSKIE TALENTY” – Stypendia Marszałka Województwa Opolskiego.
WSTĘP BEZPŁATNY!