18 kwietnia-31 sierpnia 2024

XXIX Konkurs Fotograficzny Zabytkowa Architektura Wsi Opolskiej

kultura

Szanowni Państwo!

Fotograficy amatorzy i profesjonaliści! Miłośnicy architektury! Ogłaszamy konkurs fotograficzny “Zabytkowa architektura wsi opolskiej” (XXIX edycja).
Na Wasze prace czekamy do 31 sierpnia 2024 r. Konkurs fotograficzny objęty jest patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego.

Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do 16 lat oraz osoby powyżej 16 roku życia (skończone w dniu zgłoszenia prac do konkursu).

Cele konkursu:

Propagowanie idei ochrony zabytków budownictwa wiejskiego poprzez bezpośredni kontakt z zabytkami kultury materialnej.
Gromadzenie i prezentacja materiałów dokumentujących zabytki budownictwa wiejskiego województwa opolskiego.
Rozwijanie osobistych zainteresowań, wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych w zakresie fotografii.

Organizatorzy

Organizatorem konkursu fotograficznego jest Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu przy współudziale:

• Polskiego Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawczego – Oddział Opole
  • Związku Polskich Artystów Fotografików – Oddział Opolski.

Dokumenty

Regulamin XXIX Konkursu Fotograficznego Zabytkowa Architektura Wsi Opolskiej + karty zgłoszenia (156 KB, DOCX)