Zapraszamy!

Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu zaprasza na imprezę plenerową pt. „Głos Mają Ryby. Ekopiknik w Muzeum Wsi Opolskiej”, która  odbędzie się 12 września na terenie bierkowickiego skansenu. Szczegóły na plakacie.

Piknik jest częścią realizowanego przez Muzeum projektu promującego bogatą bioróżnorodność Muzeum Wsi Opolskiej oraz Województwa Opolskiego. W ramach projektu prowadzona jest szeroko zakrojona  kampania edukacyjno-informacyjna na temat ochrony bioróżnorodności, ochrony gatunków rodzimych oraz ochrony lokalnych zasobów przyrodniczych. Rekonstruowana jest na terenie Muzeum „zagroda rybacka” wraz z budową dużego akwarium.
Organizowane są zajęcia  edukacyjne, warsztaty kulinarne oraz  konkurs fotograficzny. Liderem projektu jest Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, a jego partnerami:  Rybacka Lokalna Grupa Działania OPOLSZCZYZNA, Stowarzyszenie EURO-COUNTRY oraz   Departament Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.