7 maja-17 kwietnia 2024

edukacja

Informacje o konkursie

W dniach 7-17 maja 2024 r. Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu zaprasza
dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 lat z terenów województwa opolskiego (wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym podopiecznych placówek z oddziałami integracyjnym lub placówek specjalnych i warsztatów terapii zajęciowej)
oraz osoby dorosłe od 19 do 24 roku życia z terenów województwa opolskiego (uczniów szkół ponadpodstawowych, uczniów szkół specjalnych, podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej),
do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, którego celem jest rozbudzenie refleksji nad dobrami kultury własnego regionu, poprzez zaznajomienie uczestników ze zbiorami Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, ze szczególnym uwzględnieniem detalu w architekturze.

Organizator spodziewa się autorskich prac o wysokich walorach artystycznych, będących wynikiem samodzielnej, twórczej pracy uczestników, zrealizowanej w terenach ekspozycyjnych Muzeum w ramach pleneru artystycznego. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane w ramach wystawy w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.

Uczestnicy konkursu upoważnieni są do zakupu zniżkowego biletu wstępu do Muzeum, w cenie 5 zł od osoby (dotyczy uczestników lub grup zwiedzających zobligowanych do zakupu biletu wstępu). Warunkiem uzyskania ulgi jest wypełnienie deklaracji uczestnictwa placówki (Załącznik 1.) i pozostawienie jej w kasie Muzeum, w dniu wizyty.

Organizatorzy

Organizatorem konkursu pt. Majówka w skansenie 2024. Detal w architekturze jest Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu przy współudziale Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.

Dokumenty

XXXVII Wojewódzki Konkurs Plastyczny_Majówka w skansenie 2024 – regulamin (336 KB, PDF)

XXXVII Wojewódzki Konkurs Plastyczny_Majówka w skansenie 2024 – załączniki do regulaminu (319 KB, PDF)

Wernisaż

Wręczenie nagród odbędzie się podczas wernisażu pokonkursowej wystawy dnia 1 czerwca 2024 r., o godz. 12:00 w siedzibie Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu (ul. Wrocławska 174, Opole).